Gmina Godów
Gmina Godów

Łącznie co najmniej 52 książki przeczytało 125 czytelników, w tym 27 samodzielnie czytających dzieci. W sumie mają oni na swoim koncie aż 9817 książek przeczytanych w całym 2022 r. Rekordzistką okazała się mieszkanka Gołkowic, która może pochwalić się 260 przeczytanymi książkami. Kolejnych trzech rekordzistów przeczytało po 208 książek.

Na podsumowanie akcji przybyli niektórzy jej uczestnicy. Oprócz dyrektor GBP w Godowie Bożeny Holesz, przywitał ich Wójt Gminy Mariusz Adamczyk a także Weronika Tomala, pochodząca z naszej gminy autorka poczytnych powieści. - Nieraz słyszymy, że w Polsce czytelnictwo kuleje, a jednak nie znajduje to potwierdzenia w naszej gminie - podsumowała finał akcji pani Weronika, dodając, że jest bardzo dumna z mieszkańców gminy, bo stanowią oni idealny dowód na to, że czytelnictwo w Polsce ma się całkiem dobrze. Pogratulowała też bibliotekarkom na czele z dyrektor GBP w Godowie, za organizowanie akcji.

Wójt Mariusz Adamczyk podkreśla, że cieszy go bardzo efekt akcji. - Te wyniki świadczą o tym, że ludzie kochają czytać książki. Pokazują też jak ważna jest działalność publicznych bibliotek - mówi Wójt Gminy Godów.

GBP w Godowie przygotowała nagrody i upominki, które zostały rozlosowane wśród uczestników akcji. Wśród nich zaproszenie na spotkanie autorskie z reportażystą Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się 28 lutego w Ośrodku Kultury w Godowie.

Komentarze

Dodaj komentarz