fot. Patryk Zyta / Ratownictwo Powiat Pszczyński
fot. Patryk Zyta / Ratownictwo Powiat Pszczyński

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 30 stycznia w mieszkaniu zlokalizowanego w rejonie ulicy Kruczej i Górniczej, tj. niedaleko kopalni Pniówek. Około godz. 18.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Pszczynie zostali wezwani do domowej awantury. Na miejscu zastali niecodzienny widok. 

Okazało się, że 16-letni syn ugodził nożem matkę w plecy, zadając dwa ciosy podczas rodzinnej awantury. Po przybyciu ratowników medycznych 39-letniej kobiecie została udzielona pomoc. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do Górnośląskie Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Stan kobiety jest stabilny. 

Ze względu na zły stan psychiczny syna, nie został on umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. 16-latek trafił do szpitala i jest pod obserwacją lekarzy. Pilnują go funkcjonariusze policji. Policja już wysłała wniosek do sądu rodzinnego w Jastrzębiu-Zdroju, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka. Na razie nie ustalono, z jakiego powodu nastolatek skrzywdził własną matkę.

 

Komentarze

Dodaj komentarz