Pet Patrol Rybnik
Pet Patrol Rybnik

Pet Patrol Rybnik to zespół lokalnych działaczy, którzy walczą o ochronę i prawa zwierząt. Poprzez ich działania wiele czworonogów uratowano przed okrutnymi działaniami człowieka. Wiele zwierząt znalazło nowy dom, w którym czują się wreszcie bezpiecznie. Niestety, sytuacja finansowa fundacji jest bardzo trudna i grozi jej zakończenie działalności.

- Kochani, kolejna prośba do Was. Nie wiemy, jak już mamy prosić, bo zdajemy sobie sprawę, że wszystkim jest ciężko, ale rzeczywistość jest taka, że funkcjonujemy tylko i wyłącznie dzięki Waszym darowiznom finansowym i rzeczowym. Rocznie całkowita suma utrzymania i leczenia naszych podopiecznych osiąga prawie PÓŁ MILIONA złotych!  Te wydatki się zmieniają, w okresie wiosenno-letnim, kiedy rodzą się małe niechciane zwierzęta, te wydatki są jeszcze większe. Tracimy płynność finansową. W tej chwili nie przyjmujemy nowych zwierząt, bo nosimy się z zamiarem zamknięcia fundacji na początku marca. Nie możemy wciąż odbierać telefonów z prośbą o pomoc i jej odmawiać i jeszcze słuchać pretensji za to, że nie mamy możliwości - mówią przedstawiciele fundacji.

Pet Patrol Rybnik, wspierany przez wspaniałych wolontariuszy, pomógł 137 zwierzętom znaleźć nowy, bezpieczny dom w roku 2022. W ciągu tego roku Pet Patrol podjął 80 interwencji w odpowiedzi na alarmujące doniesienia o nękaniu i zaniedbywaniu zwierząt. W tej chwili fundacja opiekuje się jeszcze 59 zwierzętami, ale ta liczba ciągle ulega zmianie. Za każdym z tych 137 zwierzaków, kryje się jego własna, często smutna historia, która jednak zakończyła się szczęśliwie dzięki Pet Patrolowi.

Jak pomóc Pet Patrolowi?

Pomóc fundacji można na dwa sposoby. Pierwszy to wykonanie zwykłego przelewu, podając w tytule "pomagam" na numer rachunku bankowego 24 1600 1462 1824 6396 7000 0001 (konto walutowe w euro: 94 1600 1462 1824 6396 7000 0002). Drugi sposób to przekazanie 1,5% podatku na rzecz Fundacji Pet Patrol. KRS do podania podczas rozliczenia to: 0000781066

Komentarze

Dodaj komentarz