OSP Skrzyszów
OSP Skrzyszów

Leon Dobrowolski, zmarły 5 lutego 2023 roku, był długoletnim i zaangażowanym działaczem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie. Od 1976 roku był aktywnie zaangażowany w działalność OSP, a 1979 roku został członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Godowie.

W 1996 roku Leon Dobrowolski objął funkcję Prezesa OSP Skrzyszów i pełnił ją aż do 2021 roku, kiedy to został Prezesem Honorowym OSP Skrzyszów. Jego zaangażowanie i umiejętność organizacji i kierowania pracą jednostki były niezwykle imponujące. Leon Dobrowolski zwracał szczególną uwagę na stan wyposażenia jednostki i jej gotowość bojową, co doprowadziło do przyjęcia OSP w Skrzyszowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Swoje ubolewanie nad śmiercią Leona Dobrowolskiego wyraził wójt gminy Godów, Mariusz Adamczyk.

- Druh Leon pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pełen serdeczności, otwarty dla ludzi, chętny do pomocy każdemu potrzebującemu, a przede wszystkim jako wielki miłośnik pożarnictwa - mówi wójt.

Uroczystość pogrzebowa Leona Dobrowolskiego odbędzie się 8 lutego 2023 roku o godzinie 12:00 w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Skrzyszowie. Jego śmierć jest ogromną stratą dla jego rodziny i społeczności, w której działał, ale jego działalność i poświęcenie pozostaną zawsze w naszej pamięci.

Komentarze

Dodaj komentarz