Fot. RMKS Rybnik
Fot. RMKS Rybnik

W Stambule rozegrano Puchar Świata Juniorek w szpadzie. W rywalizacji drużynowej Polskę reprezentowały dwie zawodniczki RMKS-u Rybnik: Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak. Kadrę, prowadzoną przez rybniczanina Artura Fajkisa, uzupełniały Gloria Klughardt i Cecylia Cieślik.
Biało-czerwone do walk przystąpiły rozstawione z numerem drugim, ale tego dnia nie było na nie mocnych. Najpierw Polki nie dały szans Azerkom pokonując przeciwniczki 45:18. Następnymi rywalkami były Szwajcarki, ale i one nie miały wiele do powiedzenia w meczu o awans do półfinału, ulegając Polkom 45:29. Zwycięstwa w trzech ostatnich walkach spotkania z Włoszkami (31:24) dały polskiej drużynie miejsce w finale, w którym nasze reprezentantki pokonały Francję 41:35 i odebrały główne trofea pucharu świata w Stambule.
Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki sukces polskiej reprezentacji. W takim samym zestawieniu Polki okazały się najlepsze również podczas pucharu świata w Udine. 

Drużynowy Puchar Świata Juniorek – Stambuł 2023
1. Polska (Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak i Cecylia Cieślik), 2. Francja, 3. Włochy, 4. Ukraina, 5. Szwajcaria, 6. Niemcy, 7. Węgry, 8. Uzbekistan

Komentarze

Dodaj komentarz