Teatr Ziemi Rybnickiej
Teatr Ziemi Rybnickiej

AKTUALIZACJA 21 lutego 2023: 

Planowany na 24.02.2023 o godz. 9.00 i 18.00 Spektakl Studia Tańca Vivero "Na zakręcie", z powodu choroby został przełożony na 12.04.2023 na godzinę 10.00 i 18.00. Przepraszamy za zmianę. Bilety zachowują ważność.

„A ja jestem proszę pana na zakręcie. Moje prawo to jest pańskie lewo. Pan widzi krzesło ławkę stół. A ja rozdarte drzewo. Bo ja jestem proszę pana na zakręcie”. To fragment jednej z bardziej znanych piosenek Agnieszki Osieckiej. Wykonanie, które zapadło szerszej publiczności w pamięć, zaproponowała Krystyna Janda wraz z genialną muzyką jednego z bardów „Solidarności” Przemysława Gintrowskiego. W utworze czuć cały ten ból, całe cierpienie, które jest udziałem kobiety, która napotyka na swojej drodze życiowej „mężczyznę po przejściach”. To opowieść o niemożliwości komunikacji, o braku szans na zbliżenie się mimo naglącej potrzeby bliskości. Promujący spektakl napisali: „Ta piękna ballada będzie jednym z wielu utworów, którego ruchowej interpretacji podejmą się tancerze Vivero. Spektakl będzie więc zbiorem tanecznych ballad o tym, że ludzkie życie bardzo rzadko bywa szeroką i równą autostradą do sukcesu, a częściej przypomina krętą polną drogę – pełne wybojów, ślepych zaułków i nieoczekiwanych zwrotów. Wchodząc w zakręt często nie wiemy, co nas czeka za nim, wiąże się więc z niepewnością i lękiem, ale z drugiej strony z nadzieją i szansą. Poza tym… Przecież życie proste i równe jak stół byłoby zwyczajnie nudne, dlatego może warto polubić swoje życiowe zakręty? Wybierzcie się z nami w niesamowitą podróż przez ruch, światło i dźwięk, drogą pełną zakrętów…”.

Teatr tańca Vivero to nieszablonowa próba sprzęgnięcia obrazu, ruchu i muzyki w jedną doskonałą całość. Sam teatr tańca wymyka się wszelkim konwencjom. Pozostaje nieczuły na ograniczenia. Jest niejako poza konwenansem i gra na nosie wszelkim „izmom”. Organizatorzy przedsięwzięcia zauważają: „Taniec współczesny to wachlarz nieprzebranych możliwości, form i środków wyrazu a tancerze Vivero niezmiennie od lat eksperymentują, poszukują i odkrywają nowe ścieżki. Zdolni, utytułowani, młodzi ludzie w rękach niebanalnych choreografów i wybitnego mistrza światła scenicznego, to gwarancja prawdziwej uczty dla zmysłów”.

Spektakl odbędzie się w Teatrze Ziemi Rybnickiej 12 kwietnia. Bilety normalne 20 zł, ulgowe 10 zł.

Bilety można wygrać także w naszym konkursie na portalu! Na co czekasz? Podwójne wejściówki mogą być twoje, to proste!

Konkurs na eNowiny.pl

Komentarze

Dodaj komentarz