Marek Pietras

MKKS Rybnik walczący na pierwszoligowych, koszykarskich parkietach, w ostatnich tygodniach spisuję się rewelacyjnie. Pomimo, że podopieczni Jakuba Krakowczyka w ostatnich pięciu kolejkach aż czterokrotnie grali w delegacji, wszystkie te mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść.
W środę, 15 lutego rybniczanie pojechali na mecz do Gliwic, gdzie zmierzyli się z ekipą GTK AZS. Patrząc na ligową tabelę i wynik pierwszego meczu obu drużyn (101:80 dl a MKKS-u), to zespół z Rybnika był zdecydowanym faworytem tej potyczki.
Inauguracyjna kwarta nie potwierdziła tej tezy. Wygrali ją gospodarze 23:16. W drugiej lepsi byli koszykarze Krakowczyka i obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 44:41 dla MKKS-u. Przed decydującymi 10-cioma minutami z przodu byli gliwiczanie (62:60). Ostatnia kwarta to jednak popis skuteczności MKKS. Rybniczanie zdobyli 32 pkt i ostatecznie cieszyli się z wygranej 92:77.
Już w najbliższą sobotę zespół z Rybnika podejmie w „ekonomiku” Basket Hills Bielsko-Biała. Ekipę, z którą walczy bezpośrednio o 6. miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania o godz. 18:00.

GTK AZS Gliwice – MKKS Rybnik 77:92 (23:16, 18:28, 21:16, 15:32)
MKKS: Igor Lewandowski 26, Adam Anduła 23, Kacper Wydra 22, Piotr Kawczyński 10, Marcin Kosiorowski 9, Adrian Ścieszka 2, Szymon Kukuczka 0, Sebastian Kołowrot 0