UG Czerwionka-Leszczyny / fot. Katarzyna Mazur
UG Czerwionka-Leszczyny / fot. Katarzyna Mazur

Podpisano umowę na dokończenie rozbudowy i adaptacji Szkoły Podstawowej nr 8 na pomieszczenia przedszkolne. Inwestycja jest mocno opóźniona w stosunku do pierwotnych planów. Niestety, poprzedni wykonawca zmusił gminę do rozwiązania umowy, co skomplikowało całą sytuację. Gmina przeprowadziła inwentaryzację i ogłosiła nowy przetarg, który wygrała firma Partum z Zabrza. Wartość zadania wynosi 1 990 000,00 zł. Około 60% inwestycji zostało już wykonane, pozostały głównie roboty wykończeniowe i wyposażenie pomieszczeń. Według planów, przedszkolaki 1 września br. mają rozpocząć naukę w nowym obiekcie.

Inwestycja ma na celu rozbudowę istniejącej Szkoły Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, aby utworzyć w niej dwuoddziałowe przedszkole oraz węzeł kuchenny obsługujący szkołę i przedszkole. Na przedmiot zamówienia składa się ukończenie robót dachowych, elewacyjnych oraz wykończeniowych wraz z montażem stolarki i ślusarki otworowej w segmencie dobudowanym do budynku istniejącej szkoły, adaptacji istniejących pomieszczeń szkoły w jednym z jej istniejących segmentów na potrzeby przedszkola i węzła kuchennego, przebudowy i wykonania odcinków instalacji: elektrycznej, wod. - kan., c.o., a także wentylacji mechanicznej, utwardzenia pozostałej części terenu wraz z wykonaniem placu manewrowego, budowy placu zabaw wraz z ogrodzeniem.

Warto podkreślić, że inwestycja ta jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności, ponieważ w dotychczasowej sytuacji dzieci w wieku przedszkolnym zmuszone były do korzystania z budynków, które nie były dostosowane do ich potrzeb. Dzięki dokończeniu rozbudowy i adaptacji istniejącej szkoły, przedszkolaki zyskają dostęp do nowych, lepszych warunków edukacyjnych.

Mimo że inwestycja była mocno opóźniona, władze lokalne nie poddawały się i podejmowały kolejne działania, aby doprowadzić ją do końca. Teraz, gdy umowa została podpisana, pozostaje mieć nadzieję, że prace przebiegną bez żadnych problemów i przedszkolaki będą mogły korzystać z nowego obiektu już 1 września.

Komentarze

Dodaj komentarz