Od samego początku spotkania obie drużyny grały bardzo intensywnie i z dużym zaangażowaniem. Gospodarze byli zdecydowanie bardziej ofensywni, próbując za wszelką cenę strzelić bramkę. Przyjezdni jednak dobrze sobie radzili w obronie, blokując większość strzałów i nie pozwalając rywalom na stworzenie dogodnych sytuacji strzeleckich.

W pierwszej tercji meczu obie drużyny starały się kontrolować grę, a zawodnicy obu zespołów mieli okazje do strzelenia bramki. Ostatecznie JKH GKS Jastrzębie, zdobyło pierwszą bramkę w 7. minucie za sprawą Eriks Sevcenko, który po podaniu na wolne pole strzelił z lewego skrzydła, pokonując byłego bramkarza JKH Tomasza Fucika.

Druga tercja meczu toczyła się pod znakiem ataków GKS Tychy. Zawodnicy gospodarzy byli bardzo zdeterminowani, aby doprowadzić do wyrównania wyniku. Mimo wielu prób nie udało im się strzelić bramki, a przewagę bramkową powiększyli jastrzębianie. W 31. minucie po świetnym strzale z okolic bulika na listę strzelców wpisał się Radosław Nalewajka. Trzy minuty później, było już 0:3. Tym razem jastrzębianie udanie wykorzystali grę w przewadze, a bramkarza gospodarzy pokonał Hugo Jansons.

W trzeciej tercji meczu w 47. minucie wynik na 0:4 ustalił Arkadiusz Kostek. W 53. minucie gospodarze otrząsnęli się i zdołali pokonać bezbłędnego do tej pory Balizsa. Pod koniec spotkania tyszanie, grając bez bramkarza, zdobyli kolejne dwie bramki (Nilsson i Jeziorski). Było jednak już za późno, aby odwrócić losy meczu.

17 lutego 2023 godz. 18:30, Stadion Zimowy w Tychach
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
0:1 Ēriks Ševčenko - Dominik Paś, Tuukka Rajamäki (06:33)
0:2 Radosław Nalewajka - Eduards Hugo Jansons (30:30)
0:3 Eduards Hugo Jansons - Jozef Švec, Raivo Freidenfelds (32:16, 5/4)
0:4 Arkadiusz Kostek - Maciej Urbanowicz, Tuukka Rajamäki (47:18)
1:4 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski (52:42, 5/4)
2:4 August Nilsson - Jean Dupuy (57:17, 5/4)
3:4 Bartłomiej Jeziorski - Ondřej Šedivý (58:42)

GKS Tychy: T. Fučík - B. Pociecha, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski - O. Jaśkiewicz, O. Bizacki, M. Gościński, F. Starzyński, S. Marzec - A. Younan, A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy - E. Bagin, J. Bukowski, J. Juhola, R. Galant, R. Szturc.
JKH GKS Jastrzębie: B. Bálizs - O. Viinikainen, A. Kostek, M. Urbanowicz, D. Paś, T. Rajamäki - K. Górny, E. Jansons, M. Kaleinikovas, J. Švec, L. Huhdanpää - Ē. Ševčenko, J. Kamienieu, R. Nalewajka, D. Jarosz, Ł. Nalewajka - J. Blanik, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs.