post image
Stellantis N.V.

Stellantis N.V. kontynuuje ekspansję swojej sieci rozwoju oprogramowania i inżynierii, otwierając nowy hub w Polsce. Ośrodek ten będzie zatrudniał do 300 pracowników, którzy będą zajmować się analityką danych, rozwojem oraz walidacją oprogramowania. Będzie on zlokalizowany w Gliwicach, w pobliżu zakładu produkcyjnego Stellantis.

Wspierając się firmą GlobalLogic Inc, dostawcą usług inżynierii cyfrowej, Stellantis szuka najbardziej utalentowanych specjalistów w celu szybkiego uruchomienia nowego ośrodka rozwoju oprogramowania w Polsce. Ośrodek ten zostanie zlokalizowany w regionie, który posiada bogate, specjalistyczne zaplecze techniczne i uniwersyteckie. Zespół polskiego software hub będzie się skupiał przede wszystkim na rozwoju oprogramowania bazowego, aplikacji programowych, DevOps i automatycznej walidacji.

Nowy polski zespół będzie miał za zadanie rozwijanie oprogramowania bazowego, które stanowi podstawę dla aplikacji programowych. Oprócz tego będzie zajmował się automatyczną walidacją oprogramowania oraz dziedziną DevOps, czyli automatyzacją procesów programistycznych w celu osiągnięcia szybkiego wprowadzania zmian i usprawnień w produktach i procesach.

Otwarcie nowego huba rozwoju oprogramowania w Polsce to dla Stellantis kolejny krok w kierunku inwestycji w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i zwiększenie konkurencyjności na rynku motoryzacyjnym.

- Otwarcie nowego ośrodka zajmującego się rozwojem oprogramowania w Polsce to kolejny kamień milowy w realizacji naszego planu strategicznego Dare Forward 2030. Oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w naszym dążeniu do celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera w zakresie doświadczeń klienta związanych z usługami i produktami, a także jest niezwykle ważne, byśmy mogli wywiązać się z naszego, przełomowego dla branży, zobowiązania, by do 2038 roku osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla - powiedział Yves Bonnefont, dyrektor generalny ds. oprogramowania.

Osiem ośrodków rozwoju 

Stellantis N.V. posiada obecnie osiem ośrodków rozwoju oprogramowania, zlokalizowanych w następujących siedmiu krajach:

  1. Brazylia: Pernambuco
  2. Francja: Poissy
  3. Niemcy: Rüsselsheim
  4. Indie: Bengalûru i Hyderabad
  5. Włochy: Turyn
  6. Polska: Gliwice
  7. Stany Zjednoczone: Auburn Hills, Michigan

Dynamicznie rozwijający się potentat

Stellantis to globalna firma motoryzacyjna, powstała w styczniu 2021 roku z połączenia francusko-włoskiego koncernu PSA Group oraz amerykańskiego koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Firma Stellantis jest obecnie czwartym co do wielkości producentem samochodów na świecie i posiada wiele znanych marek, takich jak: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move oraz Leasys. Firma zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie, a ma ona siedziby w różnych krajach i regionach, w tym w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Afryce. Zatrudnienie w firmie Stellantis obejmuje różne stanowiska, od inżynierów projektantów po pracowników produkcji, sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.

Komentarze

Dodaj komentarz