fot. Foto Sycha / Biblioteka Żory
fot. Foto Sycha / Biblioteka Żory

Zaproszenie na spotkanie z autorką książki "Wojna jest kobietą 2" Moniką Fibic jest doskonałą okazją do poznania niezwykłych historii kobiet, które przeżyły II wojnę światową. Wydarzenie odbędzie się 3 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w bibliotece w Żorach, a udział jest bezpłatny. Jednak, aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zapisać, co można zrobić drogą mailową (informacja@mbpzory.pl) lub telefoniczną (tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584), bądź osobiście w Informacji-Recepcji.

Monika Fibic, autorka książki, urodziła się na Górnym Śląsku i tam mieszka do dziś. Jest etnologiem z wykształcenia i zamiłowania, a w sercu nosi Śląsk z całym jego bogactwem kulturowym, obrzędowym i historycznym. Szerzy śląską kulturę wśród dzieci i młodzieży, odwiedzając szkoły w okolicznych powiatach. Ponadto zajmuje się zagłębianiem nieoczywistych obliczy II wojny światowej oraz historii międzywojennej poprzez swoją pracę reporterską w Domach Opieki w całej Polsce.

"Wojna jest kobietą" to zbiór reportaży z trzydziestoma dziewięcioma kobietami, które przeżyły II wojnę światową. Autorka wchodzi w sam środek wojennej rzeczywistości oraz duszy tych kobiet, które pokazują jej "kobiecą" wojnę. Kilka z tych kobiet już nie żyje, jednak autorka rozmawiała z nimi jesienią ubiegłego roku. Książka ta, która miała premierę 15 września, pozwala na zobaczenie wojny z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony oraz pozwala poczuć ducha epoki, który wpłynął na to, kim dzisiaj jesteśmy i w jakiej Polsce żyjemy.

"Wojna jest kobietą 2" to kolejna książka Moniki Fibic, wydana 2 lutego 2023 r. Książka ta, podobnie jak pierwsza, opowiada historie kobiet, które przeżyły II wojnę światową, a które wciąż są niesłychanie inspirujące i pełne niezwykłych doświadczeń.

Wydarzenie to stanowi znakomitą okazję dla tych, którzy interesują się historią kobiet i wojny, aby poznać autorkę i zadawać pytania na temat jej książek. Spotkanie to jest również szansą, aby poznać historie niezwykłych kobiet, które były bohaterkami wojny i które swoją odwagą i determinacją zainspirowały innych do walki i przetrwania.

Komentarze

Dodaj komentarz