Już w najbliższy weekend na ligowe boiska wracają zespoły walczące o mistrzostwo II ligi. Wśród nich jest GKS z Jastrzębia, który w sobotę, 18 lutego rozegrał ostatni sparing.
Podopieczni Grzegorza Kurdziela wybrali się do Bytomia, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Polonią. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1, a bramkę dla GKS-u strzelił Kacper Zych.
Mecz z Polonią był dziewiątym tegorocznym sparingiem zespołu z Jastrzębie, a licząc dwa  rozegrane jeszcze w 2022 roku, jedenastym w trakcie przerwy między rundami. Bilans to cztery zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek.
Pierwszym ligowym rywalem piłkarzy Kurdziela będzie Hutnik Kraków, przedostatnia drużyna ligowej tabeli. Mecz zaplanowany jest na sobotę, 25 lutego, początek o godz. 15.

Polonia Bytom – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
: Konrad Andrzejczak (7.), Krzysztof Ropski (18.), Dawid Krzemień (84. k) – Kacper Zych (17.)
GKS (do 60. minuty): Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Krystian Mucha, Dariusz Kamiński, Kamil Jadach, Joao Guilherme, Ricardo Vaz, Kacper Zych, Daniel Stanclik. GKS (po 60. minucie): Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Jakubowski, Nataniel Wybraniec, Dawid Witkowski, Koki Togitani, Tymon Kłosowicz, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Farid Ali, Szymon Gołuch.