fot. Agnieszka Trzeciok / WCK
fot. Agnieszka Trzeciok / WCK

Spektakl "Moje, nie moje" opowiada historię grupy zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Na początku każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierząc, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Jednak sprawa komplikuje się, gdy ze znaleziska wylęga się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego ze stada. Przedstawienie porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności, ludzkiej chciwości, zazdrości, pragnienia władzy, posiadania, materializmu, konsumpcjonizmu, arogancji, zbyt dużej pewności siebie, egoizmu i zarozumiałości. Scenariusz spektaklu został opracowany na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

Reżyser Dorota Krawczyk mówi, że "Moje, nie moje" to historia nadal aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś przez pryzmat wyglądu. W dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i nierówności, akceptacja, tolerancja i szacunek są bardzo ważne, ponieważ dają nam gwarancję pokoju i miłości.

Spektakl utrzymany jest w bajkowej konwencji, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby, a nawet kangur. Obsada spektaklu składa się z wielu utalentowanych aktorów, w tym Nikola Gawlas, Zofia Jeleśniańska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki i Eliza Zurek.

Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Katarzyna Rokowska-Szyroki, serdecznie zaprasza na pierwszą odsłonę spektaklu Teatru Szydełko pt. „Moje, nie moje”. Po wcześniejszych sukcesach spektakli takich jak „Paskuda” czy „Wojny domowe”, które otrzymały nagrody na festiwalach teatrów dla dzieci, jest przekonana, że i tym razem teatr przypadnie do gustu widzom. W obsadzie spektaklu znajdują się m.in. Nikola Gawlas, Zofia Jeleśniańska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki i Eliza Zurek. Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk, a za światło odpowiada Radosław Bujok. Scenografię stworzyli Adam Danek i Dariusz Włoszczyk, muzykę skomponował Jakub Ryszka, a kostiumy zaprojektowała Hanna Sekuła. 

Bilety w cenie 30 zł można nabyć przez internetowy serwis biletowy biletyna.pl lub w kasie WCK, czynnej pół godziny przed seansami kinowymi i imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. Kasa obsługuje karty płatnicze: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery, a także płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można również zarezerwować telefonicznie pod numerem 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje ważne są przez dwa tygodnie, a w przypadku ich nieodebrania system je automatycznie anuluje.

Komentarze

Dodaj komentarz