Dariusz Tukalski

W sobotę, 25 lutego rybniczanki ponownie zagrały na swoim parkiecie. Tym razem zmierzyły się z Eneą AZS AJP II Gorzów Wlkp. i inny wynik niż ich pewna wygrana byłby sporą niespodzianką. Nic takiego jednak się nie stało. RMKS już w dwóch pierwszych kwartach rozbił swoje rywalki, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 41:8! W II połowie niewiele się na parkiecie zmieniło i ostatecznie gospodynie zwyciężyły 75:24.
Teraz przed koszykarkami z Rybnika dużo trudniejsze zadanie. W czwartek, 2 marca do hali w Boguszowicach przyjedzie bowiem Wisła Kraków, czyli lider pierwszoligowej tabeli. Emocji nie powinno zabraknąć. Początek spotkania o godz. 19.

Adam Rener, trener RMKS-u

Zakończyliśmy serię meczów, które musieliśmy wygrać, myśląc o wysokiej pozycji po rundzie zasadniczej. To się udało, jesteśmy w grze, o wszystkim zdecydują ostatnie cztery kolejki. Jeżeli chodzi o sam mecz, to jestem zadowolony z obrony, rywal rzucił niewiele punktów. Nie ma się co oszukiwać, prowadząc różnicą 30 punktów, trudno zachować pełną koncentrację. Zależało mi, aby dużo pograły nasze młode zawodniczki i z tego tez możemy się cieszyć. Zobaczymy jak nam się będą układać kolejne spotkania, mam nadzieję, ze w nich również pokaże się z dobrej strony nasza młodzież.

Martyna Czyżewska, zawodniczka RMKS-u
Osobiście nie lubię takich meczów, w których mamy tak duża przewagę. Oczywiście można coś przećwiczyć, potrenować, ale tak naprawdę istnieje też groźba chociażby odniesienia kontuzji. Można powiedzieć, że głowa odpoczęła, teraz czas na ważne spotkania. Wartością na pewno jest fakt, że w takich meczach na parkiecie mogą więcej czasu spędzić nasze młode zawodniczki. Dla nich to cenne minuty i okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Czekamy już na mecz z Wisłą. W pierwszym meczu przegrałyśmy tylko jednym punktem, więc mam nadzieję, że we własnej hali uda nam się zrewanżować krakowiankom.

RMKS Xbest Rybnik – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 75:24 (17:4, 24:4, 11:7, 23:9)