W niedzielę, 26 lutego koszykarze rybnickiego MKKS-u pojechali do Krakowa na mecz z tamtejszą Wisłą. Nikt z rybnickiej ekipy nie ukrywał, że interesowała ich tylko wygrana w tym spotkaniu, szczególnie że krakowianie to najsłabsza ekipa tegorocznych rozgrywek. Rybniczanie za to spisują się znakomicie, notując w ostatnich tygodniach serię sześciu zwycięstw z rzędu.
Mecz w Krakowie rozpoczął się od prowadzenia MKKS-u 6:0 i jak się później okazało, koszykarze z Rybnika ani razu nie pozwolili miejscowym na odebranie sobie tej przewagi. Co prawda przed przerwą Wisła traciła do podopiecznych Jakuba Krakowczyka tylko 3 pkt, ale trzecie kwarta definitywnie zdecydowała o wygranej zespoły z Rybnika. Ostatecznie rybniccy koszykarze zwyciężyli 81:52 i zanotowali siódmą wygraną z rzędu.
W najbliższy weekend rybniczanie zagrają na swoim parkiecie z ekipą MKS II Dąbrowa Górnicza, którą w pierwszy meczu pokonali różnicą 5 punktów. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę, 4 marca. Początek o godz. 18.

TS Wisła Kraków – MKKS Rybnik 52:81 (12:20, 18:16, 10:28, 12:17)