RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

W Talinie odbyły się Mistrzostwa Europu Juniorów w szermierce. Znakomicie w tej imprezie spisały się szpadzistki RMKS-u Rybnik. W rywalizacji indywidualnej Kinga Zgryźniak wywalczyła brązowy medal, Alicja Klasik była 5. W zmaganiach drużynowych przedstawicielki rybnickiego klubu były liderkami ekipy, która sięgnęła po złoty medal. 
Kinga Zgryźniak również zapewniła sobie brązowy medal wygrywając kolejno z Azerką Nazilą Rahimovą 15:10, Niemką Liną Zerrweck 15:12 oraz Włoszkami Vittorią Siletti 15:5 i Gają Caforio 15:4. W półfinale Kinga, po emocjonującym pojedynku, przegrała z Nicole Feygin w minucie dodatkowej (13:14). Klasik zajęła 5. miejsce o medal przegrywając tylko jednym punktem z Aexandrą Kravets. Ostatecznie złoto wywalczyła Gloria Klughardt z AZS-u Kraków. 

W rywalizacji drużynowej Polki były bezkonkurencyjne. Reprezentacja w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik) Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSZERM Warszawa) kolejno pokonała Turcję 45:30, Szwajcarię 45:31, w półfinale Wielką Brytanię 43:39 i w walce o złoto Francję 40:32. Warto odnotować, że w pojedynku finałowym aż 17 punktów było autorstwa Alicji Klasik. Trenerem kadry Polski jest Artur Fajkis, rybniczanin na co dzień pracujący w RMKS-ie Rybnik.

Rywalizacja indywidualna ME U20
1. Gloria Klughardt, Polska
2. Nicole Feygin, Izrael
3T. Kinga Zgryźniak, Polska
3T. Alexandra Kravets, Izrael
5. Alicja Klasik, Polska 
6. Gaia Caforio, Włochy
7. Dorina Wimmer, Węgry 
8. Linnea Erikkon, Szwecja

Rywalizacja drużynowo ME U20
1. Polska (Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Cecylia Cieślik)

2. Francja
3. Izrael
4. Wielka Brytania
5. Włochy
6. Węgry 
7. Szwajcaria
8. Hiszpania 

Komentarze

Dodaj komentarz