KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

W dniu 21 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Pszowie zostali wezwani w związku z kradzieżą volkswagena. Pojazd został skradziony z terenu posesji przy ulicy Niedurnego. Właściciel samochodu oszacował wartość utraconego mienia na kwotę 5 tys. złotych. Samochód został kupiony dzień wcześniej, co dodatkowo pogłębiło złość pokrzywdzonego.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do intensywnych działań, aby odzyskać skradziony pojazd. W trakcie patrolu pszowski dzielnicowy mł. asp. Jacek Michalik wraz z policjantem Zespołu Patrolowego zauważyli podobny samochód na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Sportowej. Kierowca samochodu został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, a pojazd był tym, który został skradziony nad ranem.

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zwrócony właścicielowi. Złodziej usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu, do której się przyznał. Prokurator postanowił oddać 22-latka pod dozór Policji. Decyzja ta będzie podlegała dalszej ocenie w sądzie, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz