KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

1 marca policjanci z wodzisławskiej drogówki przeprowadzali kontrole prędkości pojazdów w rejonie Szkoły Podstawowej w Czyżowicach. Około godziny 18, funkcjonariusze byli świadkami niebezpiecznej sytuacji na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na pasach. Policjanci zauważyli, jak samochód z piskiem opon hamował, a nastolatek uciekał z przejścia, aby uniknąć potrącenia. Na szczęście, chłopak nie odniósł żadnych obrażeń.

Nieodpowiedzialny kierowca nie zatrzymał się, a policjanci natychmiast ruszyli za nim. Po krótkim pościgu, na ulicy Dworcowej, mundurowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego do kontroli. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu we krwi. Policjanci natychmiast odebrali mu prawo jazdy, a mężczyzna został zatrzymany.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy ma poważne konsekwencje. Mężczyzna zostanie oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Za pierwsze przestępstwo grozi mu kara więzienia do lat 2, a za drugie wykroczenie kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 5000 złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz