fot. UM Radlin
fot. UM Radlin

Radlin przechodzi przemianę z powodu budowy Parku Jordanowskiego. Pomimo zmiennej pogody, intensywne prace nad projektem nadal trwają, a obszar ten ma stać się zieloną oazą w samym sercu miasta.

Projekt Parku Jordanowskiego ma na celu przekształcenie nieużywanych terenów zielonych w centrum Radlina w centralny park. Park ma być wyposażony w szereg ścieżek spacerowych, obiekty rekreacyjne i sportowe, a także obszar edukacyjno-historyczny w górnej części parku, na terenie dawnego zakładu górniczego Reden. Dolna część parku, w pobliżu dawnych boisk lekkoatletycznych, zostanie przeznaczona na budowę toru dla rolkarzy, budynku administracyjnego i trybun.

Park nosi nazwę imienia Henryka Jordana (1842-1907), lekarza i działacza społecznego, który był pionierem wychowania fizycznego na polskich ziemiach. "Ogrody jordanowskie", czyli parki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bogate w wątki edukacyjno-historyczne, są nazwane jego imieniem.

Budowa Parku Jordanowskiego jest częścią większego planu transformacji centrum miasta na zieloną i przyjazną dla pieszych przestrzeń. Park już teraz ma ścieżki spacerowe, energooszczędne oświetlenie uliczne oraz pierwsze elementy zielonego labiryntu. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 11 milionów złotych, z czego miasto pozyskało 9 milionów złotych dofinansowania z krajowych źródeł. Planowany termin zakończenia prac to początek 2024 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz