fot. UM Pszów
fot. UM Pszów

Sezon zimowy 2022/2023 na lodowisku w Pszowie przyciągnął ponad 70 tysięcy osób, którzy skorzystali z różnorodnej oferty obiektu. Lodowisko, które było czynne przez 105 dni od listopada do końca lutego, oferowało możliwość jazdy na łyżwach dla grup przedszkolnych i szkolnych w tygodniu oraz dla ogółu społeczeństwa w weekendy, święta i ferie zimowe.

W obiekcie odbyły się coroczne powiatowe mistrzostwa łyżwiarskie dla młodzieży oraz inne formy zawodów na lodzie, które przyciągnęły wielu entuzjastów sportów zimowych. Na lodowisku trenowały również amatorskie drużyny hokejowe, co przyciągnęło fanów tej dyscypliny.

Lodowisko w Pszowie cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jazdy na łyżwach dzięki atrakcyjnej ofercie i dobrej jakości lodowej tafli. Wypożyczalnia łyżew, szlifiernia oraz chodziki do nauki jazdy na lodzie sprawiają, że ze ślizgawek korzystają łyżwiarze w każdym wieku i całe rodziny. Podczas minionego sezonu wypożyczalnia łyżew obsłużyła prawie 27 tysięcy par łyżew, a szlifiernia naostrzyła 2 tysiące par od klientów.

Obecnie na lodowisku trwa przerwa techniczna, ale już wkrótce obiekt zostanie otwarty dla miłośników sportów letnich. Wiosną planuje się tam otworzyć skatepark, korty tenisowe oraz siłownię. To będzie doskonała okazja dla mieszkańców Pszowa i okolic, aby skorzystać z bogatej oferty sportowej, która z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów aktywnego spędzania czasu.

Komentarze

Dodaj komentarz