Dominik Gajda
Dominik Gajda

Bardzo wyrównana jest rywalizacja w hokejowym play off pomiędzy ekipami z Jastrzębia i Katowic. O tym kto finalnie zamelduje się w półfinale Polskiej Hokej Ligi zadecyduje siódmy mecz. 
Jastrzębianie w meczu rozegranym w piątek, 3 marca zaprezentowali się bardzo dobrze. Po bramkach 
Freidenfeldsa, Kaleinikovasa i Pasia – podopieczni Roberta Kalabera wygrali w Satelicie Spodka 3:2 i objęli prowadzenie w serii do czterech wygranych 3:2. Dwa dni później jastrzębianie mieli więc okazję, aby zakończyć rywalizację i dać sobie możliwość walki o medale obecnego sezonu. Inny pomysł na to spotkanie mieli przyjezdni z Katowic, którzy chcieli doprowadzić do remisu i wrócić na decydujący mecz do swojego obiektu. Niedzielna rywalizacja była bardzo wyrównana, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywa. W niej do siatki trafił Pasiut i tym samym GKS wyrównał stan rywalizacji w play off na 3:3. 
Decydujący, siódmy mecz zostanie rozegrany we wtorek 7 marca. Biorąc pod uwagę, że w sześciu meczach, aż cztery razy wygrywali goście, podopieczni Kalabera nie są bez szans na awans do play off. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Dominik Jarosz, zawodnik JKH

Bardzo trudno było nam w tym meczu zdobyć bramkę. Udało się dopiero w końcówce. Niestety, to było za mało, aby wygrać to spotkanie. Myślę, że taktycznie graliśmy dobrze, ale o zwycięstwie zadecydowała dyspozycja dnia. Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo, nie ma to znaczenia czy gramy na wyjedzie czy na swoim lodowisku. Oczywiście będziemy walczyć do końca. Chcemy awansować do półfinału i zrobimy wszystko, aby tak się stało. 

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
Bramki: Freidenfelds (53.) – Ciepielewski (28.), Pasiut (71.) 70:54
JKH: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Horzelski, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.
W rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 3:3.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Bramki: Olsson (48.), Lehtonen (53.) – Freidenfelds (6.), Kaleinikovas (36.), Paś (38.)
JKH: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Pelaczyk - Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Mikyska, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz