post image
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Celem inicjatywy jest organizacja spotkań edukacyjnych w obszarze przedsiębiorczości, aby wesprzeć lokalne MŚP oraz osoby planujące założenie działalności gospodarczej w Rybniku. W odpowiedzi na potrzeby wyrażone przez przedsiębiorców, Urząd Miasta Rybnika postanowił opracować Program Wspierania Przedsiębiorczości, którego prace rozpoczęły się w lutym 2023 r.

Program Wspierania Przedsiębiorczości będzie skierowany do trzech głównych grup odbiorców: przedsiębiorców z sektora MŚP, osób planujących założenie działalności gospodarczej w Rybniku oraz uczniów rybnickich szkół ponadpodstawowych. Aby właściwie zaprogramować działania, niezbędna jest wcześniejsza diagnoza stanu obecnego oraz potrzeb i wyzwań w obszarze przedsiębiorczości. Obecne prace nad Programem skupiają się na zebraniu informacji od docelowych odbiorców Programu w zakresie oceny warunków prowadzenia działalności w Mieście, motywacji do otwarcia własnego biznesu oraz potrzeb związanych z konkretnymi kierunkami wsparcia.

W związku z tym Urząd Miasta Rybnika przygotował trzy ankiety, odrębną dla każdej z grup odbiorców. Każda wypełniona ankieta jest bardzo ważna, ponieważ celem Programu jest zaspokojenie potrzeb grup docelowych. Dlatego przedstawiciele Urzędu Miasta proszą o poświęcenie kilku minut i udzielenie odpowiedzi na pytania. Ankiety można wypełniać do 24 marca br.

Dodatkowym narzędziem, które zostanie wykorzystane do zebrania opinii przedsiębiorców, będzie spotkanie warsztatowe przeprowadzone przez eksperta ds. planowania strategicznego. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu do zgłaszania się do Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora. Kontakt można nawiązać przez e-mail inwestor@um.rybnik.pl lub telefon 32 439 22 67.

Komentarze

Dodaj komentarz