fot. UG Mszana
fot. UG Mszana

Wczoraj odbyło się pierwsze z cyklu wiosennych zebrań wiejskich w Połomi, podczas którego mieszkańcy wybierali nowego sołtysa oraz radę sołecką na kolejną kadencję. Z zebrania wzięło udział prawie 100 osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców w sprawach lokalnej społeczności.

Ustępująca sołtys, Magdalena Herman, podziękowała mieszkańcom za współpracę przez ostatnie 12 lat. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że jedynie dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu można osiągnąć sukcesy i zrealizować ważne dla społeczności projekty.

W wyborach na nową kadencję zgłoszono tylko jedną kandydaturę - Mirosławę Piechaczek. W tajnym głosowaniu pani Mirka zdobyła 90 głosów poparcia spośród 98 mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu. To ogromne poparcie dla nowej sołtys, co świadczy o zaufaniu mieszkańców do jej osoby.

W skład nowej Rady Sołeckiej weszło 7 członków, w większości ci sami, którzy działa w radzie poprzedniej kadencji. To oznacza, że posiadają oni już doświadczenie i wiedzę na temat potrzeb i problemów społeczności lokalnej, co powinno przyczynić się do skuteczniejszej pracy na rzecz mieszkańców.

Następne Zebrania Wiejskie poświęcone wyborom sołtysów i rad sołeckich odbędą się w Gogołowej i Mszanie. Jest to doskonała okazja dla mieszkańców, by aktywnie włączyć się w życie społeczne swojej wsi i wybierać osoby, które będą reprezentować ich interesy na najbliższe cztery lata.

Komentarze

Dodaj komentarz