Jastrzębski Węgiel

Po porażce w finale pucharu Polski, siatkarze z Jastrzębia wrócili na parkiet PlusLigi. W sobotę, 4 marca podopieczni Marcelo Mendeza podejmowali ekipę Ślepsk Malow Suwałki i byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. W pierwszym starciu tych drużyn Pomarańczowi wygrali pewnie 3:0. Kibice liczyli na powtórkę tego wyniku i włączenie się jastrzębian do walki o wygranie fazy zasadniczej PlusLigi.
Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy pewnie wygrali dwa pierwsze sety do 15. i 18. W trzeciej partii przebudzili się przyjezdni i zdołali zwyciężyć do 22. To mocno zdenerwowało Pomarańczowych, ich dominacja w kolejnym secie nie podlegała dyskusji. Jastrzębianie rozbili swoich rywali do 13. i mogli dopisać sobie komplet punktów do ligowej tabeli.
11 marca siatkarze z Jastrzębia ponownie powalczą o ligowe punkty. Tym razem pojadą do Lubina, gdzie zmierzą się z miejscowym Cuprum. Dwa dni wcześniej (9.03) Jastrzębski Węgiel rozegra pierwszy mecz ¼ tegorocznych zmagań Ligi Mistrzów. Rywalem jastrzębian, w spotkaniu wyjazdowym, będzie VfB Friedrichshafen.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Jurij Gladyr, zawodnik JW

Wygrana w tym meczu za 3 pkt była dla nas ważna. Chcieliśmy się odbudować mentalnie po porażce w pucharze Polski, która bardzo nas bolała. Przysnęliśmy dzisiaj w III secie, ale w pozostałych był ogień i mieliśmy wszystko pod kontrolą. Cieszymy się oczywiście z wgranej i będzie chcieli budować serię zwycięstw. Zarówno w lidze jak i w rozgrywkach pucharowych. Mam nadzieję, że pokonamy Friedrichshafen i znajdziemy się w półfinale LM. Dla mnie będą to pierwsze starcia z tą ekipą, ponieważ w meczach fazy grupowej nie uczestniczyłem z powodu kontuzji.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13)