Bardzo zacięta była rywalizacja pomiędzy JKH Jastrzębie-Zdrój i GKS-em Katowice w 1. rundzie hokejowego play off obecnego sezonu Polskiej Hokej Ligi. Po sześciu meczach, w serii do czterech zwycięstw, był remis 3:3 i do wyłonienia półfinalisty potrzebne było spotkanie nr 7. To rozegrano w Satelicie Spotka we wtorek, 7 marca.
– Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo, nie ma to znaczenia czy gramy na wyjedzie, czy na swoim lodowisku. Oczywiście będziemy walczyć do końca. Chcemy awansować do półfinału i zrobimy wszystko, aby tak się stało – mówił jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Dominik Jarosz, zawodnik JKH.
Wtorkowe spotkanie lepie rozpoczęli miejscowi, którzy po I tercji prowadzili 2:1, a bramką dla JKH strzelił Urbanowicz. W drugiej na trafienie Magee odpowiedział Mikyska i było 3:2 dla katowiczan. Ważna dla losów całego spotkania i rywalizacji o półfinał PHL okazała się minuta 34. Wtedy to Balizsa pokonali Bepierszcz i Rompkowski i zrobiło się 5:2 dla gospodarzy. W III tercji hokeiści Kalabera próbowali odrobić straty, ale dobrze w defensywie radzili sobie katowiczanie. W samej końcówce trener JKH ściągnął bramkarza, co wykorzystał Olsson, zdobywając szóstą bramkę dla GKS-u i ostatecznie rozstrzygając rywalizację.
GKS Katowice, który broni tytułu mistrzowskiego, awansował więc do półfinału PHL sezonu 2022/23, a zespół JKH GKS Jastrzębie zostanie sklasyfikowany na miejscu 5.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
: Bepierszcz (6., 34.), Magee (14., 26.), Rompkowski (34.), Olsson (60.) – Urbanowicz (8.), Mikyska (33.)
JKH: Balizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Kamienieu, Jansons, Freidenfelds, Sinegubovs - Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.