fot. KMP Jastrzębie-Zdrój
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i powiadomiła, że w klatce schodowej chodzi nieznany jej mężczyzna, który zaczepia starsze osoby. Patrol, który przybył na miejsce interwencji, nie zastał żadnej osoby. Podczas rozmowy ze zgłaszającą, policjanci zauważyli, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, nie może ustać na nogach i jest rozbawiona całym zajściem. 56-latka nie pamiętała, dlaczego zadzwoniła na numer alarmowy, ale przyznała, że to był żart.

- Mundurowi z uwagi na to, iż kobieta odmówiła przyjęcia mandatu karnego, sporządzili dokumentację z przeprowadzonej interwencji. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie - informuje st. asp. Halina Semik.

Niewłaściwe wykorzystywanie numeru alarmowego jest naruszeniem prawa i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Zgłaszający fałszywe alarmy może zostać ukarany grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności. W przypadku, gdy zgłoszenie prowadzi do marnowania czasu i zasobów służb ratunkowych, może mieć to poważne konsekwencje dla osób, które faktycznie potrzebują pomocy.

1

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 12 marca 2023 00:05To sąd "tak dla żartu" powinien dowalić z 10000 kary...

Dodaj komentarz