fot. Dominik Gajda
fot. Dominik Gajda

Już dzisiaj odbędzie się w Żorach wyjątkowe wydarzenie, które skupia się wokół muzyki. Miłośnicy dźwięków zjawią się tam, aby wziąć udział w giełdzie płyt winylowych, konkursie muzycznym, a także wyjątkowym koncercie. Wydarzenie odbędzie się w żorskim Miejskim Domu Kultury przy ul. Dolne Przedmieście 1. 

Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 16:00, kiedy to odbędzie się giełda płyt winylowych. Będzie to okazja dla miłośników muzyki, aby wymienić się swoimi płytami, nabyć rzadkie egzemplarze lub po prostu posłuchać muzyki w ciekawym towarzystwie.

O godzinie 17:00 rozpocznie się konkurs muzyczny, w którym zawodnicy będą próbowali pobić rekord w graniu utworu bluesowego. Tegoroczny utwór to "Oni zaraz przyjdą tu" autorstwa Tadeusza Nalepy. Warto dodać, że rekord ten należy do Żorzan, którzy w zeszłym roku zdołali wykonać utwór wraz z 126 osobami jednocześnie. Czy uda się pobić ten rekord w tym roku?

Po konkursie muzycznym rozpoczną się koncerty, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Pierwszy na scenie pojawi się zespół Kiero Grande ze Słowacji, który w swojej muzyce łączy elementy blues i rock'n'roll. Kolejnym zespołem będzie Oxana & B.R. Band, który reprezentuje połączenie brytyjskiego bluesa i polskiego rocka. Ostatnim zespołem wieczoru będzie Wild Flame, zespół, który również łączy rock i blues, ale zdecydowanie bardziej energetycznie i z większym rozmachem.

Po zakończeniu koncertów w Restauracji "Pod Arkadami" odbędzie się jam session, podczas którego każdy chętny będzie mógł zagrać razem z B.B. Band. To idealna okazja, aby pokazać swoje umiejętności muzyczne i spędzić czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Bilety w cenie 50 zł można jeszcze nabyć w Miejskim Domu Kultury w Żorach.

MOK Żory
MOK Żory

Komentarze

Dodaj komentarz