Dariusz Tukalski

Bardzo ważny mecz, w kontekście rozstawienia w play off koszykarskich, pierwszoligowych zmagań – ma za sobą RMKS Rybnik. Podopieczne Adama Renera w niedzielę, 12 marca pojechały do Jeleniej Góry, gdzie zmierzyły się z ekipą Isands Wichoś, czyli bezpośrednim rywalem w walce o miejsca 4-7.
Spotkanie rozpoczęło się od celnej trójki Bednarek, co w kontekście jej słabszej dyspozycji rzutowej w ostatnich meczach, było dobrym sygnałem dla opiekuna RMKS-u. Inauguracyjna kwarta była dość wyrównana, ale to rybniczanki po 10 minutach gry miały 4 pkt więcej. W drugiej powiększyły swoją przewagę do 12 i ze spokojem mogły udać się do szatni na przerwę. Po niej, obie ekipy miały lekkie problemy w ofensywie i trzecia kwarta zakończyła się remisem 7:7. Ostatnia to popis gry RMKS-u, który wygrał tę część 28:12 i cały mecz 73:45. To zwycięstwo pozwoliło zespołowi z Rybnika wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli.
18 marca rybniczanki wrócą do swojej hali w Rybniku-Boguszowicach i będą rywalizować z AZS-em Politechniką Koroną Kraków. Początek tego spotkania o godz. 17. Ewentualne zwycięstwo zapewni rybnickim koszykarkom 4. pozycję przed play off, co byłoby sporym osiągnięciem.

Adam Rener, trener RMKS-u

Dziewczyny bardzo dobrze realizowały założenia przedmeczowe. Rywalki grały w pełnym składzie, z Martyną Koc, więc było to inne starcie niż te pierwsze w Boguszowicach. Jestem bardzo dumny z zawodniczek, że po słabym spotkaniu z Wisłą, dziś zagrały bardzo dobrze, głównie pod względem taktycznym. Co ważne, trafialiśmy do kosza, sama liczba trójek już pokazuje, że było dobrze. Byliśmy przygotowani na to, co gra nasz rywal. W III kwarcie mieliśmy kryzys, Martyna Czyżewska szybko złapała czwarty faul i graliśmy praktycznie bez centra. Udało nam się na szczęście utrzymać dziesięciopunktową przewagę, później mieliśmy super fragment i odjechaliśmy na 20 pkt, co ustawiło już mecz. Przeciwnik przestał wierzyć w wygraną, a my mogliśmy już rotować składem. To było bardzo ważne zwycięstwo, do pełni szczęścia potrzebujemy wygranej w najbliższą sobotę. Szkoda, że nie będzie naszej młodzieży, która jedzie na mistrzostwa Polski U-17. Pomimo to, nie mogliśmy przełożyć tego spotkania. Będziemy jednak walczyć o zwycięstwo w starciu z Koroną Kraków.

Isands Wichoś Jelenia Góra – RMKS Xbest Rybnik 45:73 (14:18, 12:20, 7:7, 12:28)