Koszykarze z Rybnika wygrali osiem ostatnich meczów i zapewnili sobie już minimum 7. miejsce w drugoligowej tabeli po rundzie zasadniczej. Podopieczni Jakuba Krakowczyka liczą jednak na więcej i nie zamierzają się zatrzymywać. W ostatnią sobotę MKKS zmierzył się na wyjeździe z AZS-em Częstochowa, który w całym sezonie wygrał tylko dwa razy. Rybniczanie byli więc zdecydowanymi faworytami w tej konfrontacji.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando koszykarzy z Rybnika. O ile jeszcze po I kwarcie gospodarze mogli liczyć na walkę, ponieważ przegrywali różnicą tylko 5 pkt, to po I połowie było już jasne, że MKKS nie przegra tego meczu. Obie ekipy na przerwę schodziły przy wyniku 45:21 na korzyść rybniczan. Po zmianie stron podopieczni Krakowczyka kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a trener dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Ostatecznie MKKS wygrał 88:62 i zanotował dziewiątą wygraną z rzędu i osiemnastą w sezonie.
O dziesiąte zwycięstwo z rzędu rybniczanie powalczą przed własną publicznością, w sobotę, 18 marca o godz. 18. Wtedy to zmierzą się z Resovią Rzeszów, która wyprzeda w tabeli MKKS o 2 pkt.

AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 62:88 (14:19, 7:26, 16:19, 25:22)