Paweł Wengerski / TS ROW

Piłkarki z Rybnika po rundzie jesiennej były trzecie w drugoligowej tabeli i mają realną szansę na walkę o I ligę. W ostatnią sobotę rybniczanki zmierzyły się na swoim boisku ze Ślęzą Wrocław, z którą w sierpniu przegrały aż 0:4. Kibice TS ROW-u wierzyli, że tym razem będzie inaczej.
Mecz w Kamieniu, który rozegrano na sztucznej nawierzchni przy padającym śniegu, rozpoczął się idealnie dla gospodyń, po tam jak już w 2. minucie na listę strzelców wpisała się Agata Sobkowicz. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadziła Oliwia Adamiec. Po zmianie stron nadal trwała wyrównana walka i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Przyjezdne wyszły na prowadzeni w minucie 70., kiedy to Karolinę Sok pokonała Zuzanna Walczak. Rybniczankom udało się doprowadzić do remisu kwadrans później. Drugą bramkę dla TS ROW zdobyła Edyta Botor. W samej końcówce groźnej kontuzji nabawiła się bramkarka miejscowych, co może trochę martwić sztab szkoleniowy TS ROW-u w perspektywie kolejnych meczów.
W kolejny weekend TS ROW wybierze się do Zduńskiej Woli, gdzie zmierzy się z miejscową Pogonią. W pierwszym spotkaniu tych drużyn rybniczanki wygrały 7:2. Powtórka mile widziana.

PO MECZU POWIEDZIAŁY
Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW

W moim odczuciu ten mecz był wyrównany. Zarówno jedna jak i druga strona miała sytuacje strzeleckie. Choć była szansa na komplet punktów, to cieszymy się z remisu. Myślę, że jest to dobry początek rundy, na pewno zrobimy wszystko, aby kolejne mecze wygrywać. Taki jest nasz cel.

Maja Stopka, zawodniczka TS ROW
Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, szybko strzeliłyśmy bramkę, jednak w trakcie naszej gry wkradło się wiele niedokładności. Bardzo chciałyśmy wygrać ten mecz, co ułatwiłoby nam walkę o awans do I ligi. Jednakże remis jest dla nas również bardzo cenny, z wiarą grałyśmy do samego końca i to się opłaciło. Wierzę w ten zespół i w dobre wyniki.

TS ROW Rybnik – Ślęza Wrocław 2:2 (1:1)
: Agata Sobkowicz (2.), Edyta Botor (85.) – Oliwia Adamiec (24.), Zuzanna Walczak (70.)
TS ROW: Karolina Sok (90. Sabina Nowosielska), Edyta Botor, Ailin Franzante, Jessica Pluta, Martyna Guzik, Magdalena Łuczak, Marlena Jaszyk, Julia Krzyżok, Maja Stopka, Petra Zdechovanova (81. Pamela Dróżdż), Agata Sobkowicz.

1. Ślęza Wrocław    12    28    45-11
2.  Respekt Myślenice    11    28    29-7
3. AZS UJ II Kraków    12    27    35-15
4. ROW Rybnik    12    26    56-19
5. Wanda Nowa Huta    12    24    27-14
6. Unia Lublin    11    15    19-23