KMP Żory
KMP Żory

W Żorach w minioną sobotę doszło do potrącenia 50-letniego mężczyzny na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Trakcie Piastowskim. Patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie znajdował się poszkodowany. Niestety, nie mógł on opisać dokładnych okoliczności zdarzenia.

W poczekalni szpitala przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami samochodu marki Ford uczestniczącego w zdarzeniu. Twierdziły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc go do szpitala. Jednak nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do potrącenia.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawcą potrącenia był 26-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący był w trakcie zdarzenia pod wpływem alkoholu.

- Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia - informuje asp. mgr Marcin Leśniak.

Źródło: KMP Żory

1

Komentarze

  • Dominik kedz 14 marca 2023 18:13 Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419

Dodaj komentarz