KMP Rybnik
KMP Rybnik

Policyjny dron przeprowadził kontrole drogowe na terenie powiatu rybnickiego, wykorzystując swoje możliwości obserwacji z powietrza. Dzięki temu udało się wykryć nieprawidłowości w zachowaniach kierowców, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Mundurowi zwracają uwagę na fakt, że część wykroczeń wynikała z braku wiedzy, a niektórzy kierowcy ignorowali obowiązujące przepisy.

Działania z wykorzystaniem drona pozwoliły na błyskawiczną reakcję patrolów policji, które interweniowały wobec kierujących popełniających wykroczenia. Mundurowi podjęli działania wobec 54 kierowców, natomiast wobec niechronionych uczestników ruchu interweniowali 15 razy, z czego najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Przypominamy, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, a za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszego grozi mandat karny w wysokości 1500 zł. Mandat w takiej samej wysokości grozi za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Kierowcom, którzy naruszają zakaz wyprzedzania określony znakiem drogowym, grozi mandat w wysokości 1000 zł.

Działania policji z wykorzystaniem dronów są już prowadzone regularnie. Pozwala to na poprawę bezpieczeństwa na drogach i zwiększenie świadomości kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policja zachęca do przestrzegania przepisów oraz do rozsądnego i bezpiecznego zachowania na drogach.

2

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 17 marca 2023 11:06Tak się powinno karać pieszych ! : demotywatory.pl/5184572 - u nas też to powinni wprowadzić.
  • ZmotoryzowanyPatrol 15 marca 2023 00:07KARAĆ, KARAĆ piesze łajzy z nosami w komórkach. Nie pouczenia, nie mandat za 100 zł. Mandat dla takiego komórkozombiaka powinien wynosić minimum 1000 zł i sądowy zakaz korzystania z komórki na chodnikach przyległych do dróg publicznych. Nie zatrzymie się, nie rozejrzy tylko lezie jak się mu podoba. Czerwone światło - to dla innych, przejście dla pieszych - to chyba dla emerytów. A jak coś się stanie - winę zrzuci się na bogu ducha winnego kierowcę. Taka piesza łajza powinna zapłacić z własnej kieszeni pobyt w szpitalu i wszelkie uszkodzenia auta kierowcy...

Dodaj komentarz