Materiał partnera
Materiał partnera

Kredyt na fotowoltaikę — co warto wiedzieć?

Jednym ze sposobów opłacenia zakupu i montażu paneli jest kredyt na fotowoltaikę. Tego rodzaju finansowanie umożliwia zakup samych paneli, montaż instalacji oraz wykonanie przyłącza instalacji do sieci energetycznej. Może ono jednak przybierać różne formy, a każda z nich nieco się różni w zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych opcji.

Kredyt gotówkowy

Finansując zakup fotowoltaiki ze środków z kredytu gotówkowego, nie musisz spełniać wymogów, które często towarzyszą np. dotacjom ze środków rządowych oraz unijnych. Otrzymasz pieniądze, którymi będziesz mógł rozporządzać w dowolny sposób. Wadą takiego rozwiązania jest to, że jest ono związane ze stosunkowo dużym oprocentowaniem. Jeśli jednak wybierzesz dobry kredyt gotówkowy (najlepsze oferty znajdziesz na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/) i połączysz to z wyborem instalacji o odpowiedniej mocy, inwestycja i tak się zwróci.

Zakup instalacji w systemie ratalnym

To korzystna opcja, jednak związana z licznymi ograniczeniami. Instalację na raty można wziąć jedynie od firmy, która oferuje sprzedaż paneli i ich montaż, a jednocześnie oferuje możliwość kupna w systemie ratalnym. Wadą rozwiązania jest jednak to, że najczęściej oferują je jedynie duże firmy (co daje ograniczenia w kwestii wyboru najlepszej oferty). Niekorzystne jest także to, że nie masz możliwości samodzielnego wyboru banku, który udzieli pożyczki. Firma oferująca sprzedaż w systemie ratalnym wybiera, z jakim podmiotem będzie współpracowała.

Komercyjne kredyty na zakup fotowoltaiki

Najtańszy kredyt na fotowoltaikę to zdecydowanie kredyt celowy, czyli taki, w którym bank udziela finansowania na konkretny składnik majątku kredytobiorcy — w tym wypadku panele fotowoltaiczne. Warunki są znacznie korzystniejsze od tych oferowanych w ramach kredytu gotówkowego, a przy tym sama inwestycja nie jest związana z tak licznymi obostrzeniami, jak zakup ratalny.

Jak w kilka minut sfinansować zakup fotowoltaiki?

Aby szybko i sprawnie sfinansować zakup fotowoltaiki, znajdź interesującą Cię ofertę zakupu i montażu instalacji. Dowiedz się, jakich środków wymaga inwestycja. Następnie wybierz dogodną formę finansowania. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę, możesz w całości sfinalizować ją bez wychodzenia z domu i to w ciągu zaledwie kilku minut.

W internetowej porównywarce znajdziesz zestawienie najkorzystniejszych opcji. Wybierzesz tę, która Ci odpowiada, wypełnisz stosowne dokumenty i wkrótce będziesz mógł przejść do finalizacji zamówienia, a także jego opłacenia za pomocą pozyskanych środków.

Komentarze

Dodaj komentarz