Archiwum / Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum / Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Marzec to czas, w którym wszystko budzi się po zimie. Matka ziemia rozkwita kolorami, daje nam znak, że można zacząć wszystko od nowa, lub kontynuować z nowymi pomysłami.

W zeszłym roku poproszono mnie o udział w kapitule konkursu "Samorząd Przyjazny Kobiecie".

Był to konkurs mający na celu nagrodzić te samorządy, które pomagają kobietą. Działają na rzecz kobiet. Wprowadzając różnorodne programy, między innymi Różowa Skrzyneczka w szkołach i miejscach publicznych mająca na celu przełamywanie barier w dostępie do środków higienicznych lub in vitro. To tylko dwa przykłady, lecz do zrobienia w wielu miejscach jest jeszcze bardzo dużo. Ciekawą sprawą jest, że coraz więcej samorządów ma pod swoimi skrzydłami Rady Kobiet tak jak w naszym mieście.

Nasze miasto dostało wyróżnienie, lecz mam nadzieje, że za rok będziemy odbierać statuetkę.

Kolejną sprawą i to znów za sprawą kobiet kolejny raz opiekunowie wraz z osobami z niepełnosprawnościami walczą w formie protestu o swoją godność w Sejmie.

Nie Potrafię określić w słowach, jakie odczucia mam do naszego rządu i polityków.

Sama jestem mamą dziecka z niepełnosprawnością i wiem, jak jest ciężko żyć w tym kraju bez wsparcia państwa. Renta socjalna powinna być podniesiona do poziomu minimalnego wynagrodzenia. Ponad 70 procent badanych Polaków popiera protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów w sejmie. Mam nadzieję, że uda nam się wywalczyć godność. Jeśli ktoś tego nie rozumie tak jak nasi rządzący to powinni choć jeden tydzień albo dzień spędzi przy osobie niesamodzielnej, może zrozumie, jaki to los. Nikt nie wymaga tu kokosów, lecz funduszy do godnego życia.

Więc jako matka jako działaczka i aktywistka przyłączam się do protestu i apelu o poprawę sytuacji, bo Głodowa renta socjalna - 1445 zł to hańba, kradzież funduszu solidarnościowego, fałszywa ustawa "520 zł" zamrożony zasiłek pielęgnacyjny do 2023 r.

Brak asystentów, opieki wytchnieniowej, turnusów rehabilitacyjnych. To jest prawdziwa pomoc PiS dla osób z niepełnosprawnościami, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji. To ciągła walka wspaniałych silnych kobiet, które każdego dnia walczą o lepsze życie swoich bliskich.

Hanna Kustra

Komentarze

Dodaj komentarz