Materiał prasowy
Materiał prasowy

Już 17 i 18 marca w 16 miastach w Polsce odbędą się Wojskowe Targi Służby i Pracy. W województwie śląskim miastem organizującym targi zostały Mysłowice. Targi są organizowane po raz pierwszy przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i stanowią jedyne w Polsce wydarzenie całkowicie poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Ich celem jest pokazanie, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, w którym potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach, a także przedstawienie wszystkich możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych.

Podczas Targów każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z żołnierzami i studentami uczelni wojskowych oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza. Osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych, a także dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem zawodowym, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Podczas Targów będzie można złożyć wniosek o powołanie do służby wojskowej oraz poznać możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Będzie też okazja zapoznać się z ofertami pracy na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej.

Wojskowe Targi Służby i Pracy są doskonałą okazją dla osób, które poszukują ciekawej pracy i chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Targi odbędą się w godzinach 9.00-18.00.

Komentarze

Dodaj komentarz