fot. UG Czerwionka-Leszczyny
fot. UG Czerwionka-Leszczyny

Wiesław Janiszewski, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, 14 marca spotkał się z Pawłem Rostkowskim, Przewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, aby omówić utworzenie Młodzieżowej Rady w Czerwionce-Leszczynach. Burmistrz wyraził swoją wdzięczność za wskazówki i wsparcie, jakie Młodzieżowy Sejmik może zaoferować podczas tworzenia Rady.

Jak stwierdził Burmistrz, utworzenie Młodzieżowej Rady stanowi ważną szansę dla młodych ludzi, aby aktywnie angażować się w rozwiązywanie swoich problemów i uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku, Paweł Rostkowski, zadeklarował pełne poparcie dla tworzenia takich rad oraz zobowiązał się do udzielania pomocy i wsparcia w czasie ich tworzenia.

We współpracy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Śląskiego, wkrótce odbędą się spotkania z młodzieżą w szkołach na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Celem tych spotkań jest zachęcenie i aktywizacja młodych ludzi do wzięcia udziału w Młodzieżowej Radzie.

Komentarze

Dodaj komentarz