Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Hipoterapia to metoda terapii, która wykorzystuje jazdę konną jako narzędzie wspomagające rehabilitację osób niepełnosprawnych fizycznie, z uszkodzeniami narządu ruchu, przewlekłymi chorobami wewnętrznymi oraz z niepełnosprawnością sensoryczną. Terapia ta ma na celu poprawę funkcjonowania organizmu, rozwój psychomotoryczny, emocjonalny i społeczny.

Ciesząca się coraz większą popularnością hipoterapia jest dostępna również dla dzieci z Wodzisławia Śląskiego i okolic, dzięki projektowi "Za życiem". Darmowe zajęcia organizowane są przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną wraz z Ośrodkiem Jeździeckim i Hipoterapii Dobrawa w Pszowie. Projekt jest adresowany do dzieci od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole podstawowej i jest finansowany w całości przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Powiat Wodzisławski.

Aby skorzystać z darmowych zajęć hipoterapii, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą skierować się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Tam następuje ocena stanu zdrowia dziecka oraz dobór odpowiedniego programu terapeutycznego.

Hipoterapia to nie tylko skuteczna metoda terapii, ale również doskonała forma spędzania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań. Dzięki bezpłatnym zajęciom organizowanym w ramach projektu "Za życiem", dzieci z Wodzisławia Śląskiego i okolic mają szansę na rozwój swoich umiejętności, poprawę kondycji fizycznej i psychicznej, a także na poznanie nowych przyjaciół. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie hipoterapii w Wodzisławiu Śląskim mogą skontaktować się pod numerem telefonu 666 385 877.

Komentarze

Dodaj komentarz