fot. Powiat Wodzisławski
fot. Powiat Wodzisławski

Specjalistyczne krzesełko schodowe z torem krzywoliniowym, które zostało zainstalowane, ułatwia transport osób z ograniczoną sprawnością ruchową na wszystkich kondygnacjach budynku.

Dotychczas, aby dostać się na parter budynku, istniała tam platforma schodowa. Teraz, po zainstalowaniu nowego sprzętu, likwiduje się barierę architektoniczną w całym budynku. Krzesełko schodowe zostało wyposażone w szereg rozwiązań, które mają na celu ochronę użytkowników oraz osób postronnych przed ewentualnymi urazami wynikającymi z korzystania z tego sprzętu. Pas bezpieczeństwa, antypoślizgowe materiały oraz specjalne czujniki chronią przed wypadkami. Ponadto na końcach szyn siedzisko może dodatkowo obrócić się nawet o 75 stopni, ułatwiając bezpieczne zejście z krzesła. Porusza się też w płynnym i łagodnym tempie.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł niecałe 100 tys. złotych. W budynku znajduje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Zakład Aktywności Zawodowej. Dzięki zainstalowaniu nowego sprzętu, osoby z niepełnosprawnościami, starsze osoby oraz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową będą mogły korzystać z pełnej oferty tych placówek bez żadnych przeszkód.

Komentarze

Dodaj komentarz