Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 11 marca w okolicach restauracji typu "fast food" w Żorach doszło do awantury spowodowanej przez dwóch pijanych i agresywnych mężczyzn. Jeden z nich, bez powodu, zaczął uderzać i kopać w samochody klientów oczekujących na swoje zamówienie. W wyniku tego, dyżurny żorskiej komendy otrzymał wezwanie o godzinie 2:30. Policja niezwłocznie wysłała patrol na miejsce interwencji.

Kiedy patrol dotarł na miejsce, zauważył, że agresywni mężczyźni przeszli na sąsiednią stację paliw. Policjanci przeprowadzili czynności legitymacyjne, podczas których jeden z awanturników, 21-latek, podał fałszywe dane osobowe. W trakcie interwencji, zachowywał się bardzo wulgarnie, pluł i groził policjantom. W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma ponad 2 promile.

Drugim z mężczyzn był 23-letni żorzanin, który był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zostali zatrzymani i odpowiedzą nie tylko za awanturę w miejscu publicznym i spożywanie alkoholu, ale także za podanie fałszywych danych i groźby wobec policjantów. Dla 21-latka grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności za jego zachowanie.

Komentarze

Dodaj komentarz