fot. M. Koczy / UM Rybnik
fot. M. Koczy / UM Rybnik

Lodówkę w nowej lokalizacji ustawili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku i Rybnickich Służb Komunalnych. W prace byli również zaangażowani podopieczni i wolontariusze „Wspólnego Stołu”.

„Wspólny stół” to miejsce, w którym każdy może przygotować ciepły posiłek i spokojnie go zjeść. Lokal wyposażony jest w podstawowe sprzęty przydatne podczas gotowania i zaopatrywany w produkty spożywcze umożliwiające przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Można przynieść tam gotowy posiłek albo podzielić się produktami, z których można coś ugotować. Do dyspozycji użytkowników jest również wspólny kącik przeznaczony do odpoczynku, poczytania na miejscu książek i magazynów, czy skorzystania ze stanowiska komputerowego.

Właśnie w te założenia doskonale wpisuje się idea „Jadłodzielni” – ustawionej przed drzwiami „Wspólnego Stołu” lodówki, do której w każdej chwili można przynieść jedzenie, z którego z kolei będzie mógł skorzystać ktoś potrzebujący.

– Każdy może zostawić w lodówce nadwyżkę jedzenia, a potrzebujący mogą z niego korzystać. Prosimy, aby na zostawianym w lodówce jedzeniu była data jego sporządzenia –  informują pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.

Komentarze

Dodaj komentarz