fot. KMP Żory
fot. KMP Żory

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Boryńskiej. Referent dochodzeniowo-śledczy Komendy Miejskiej Policji zauważył przez okno przechodnia, który upadł na chodnik i nie był w stanie się podnieść. Policjant natychmiast pobiegł do poszkodowanego, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że mężczyzna miał atak padaczki. Znając odpowiednie postępowanie wobec osób z padaczką, policjant umiejętnie zabezpieczył głowę i szczękę poszkodowanego, minimalizując ryzyko dodatkowych obrażeń. W międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, aby mężczyzna otrzymał niezbędną opiekę medyczną.

Zanim ratownicy medyczni przybyli na miejsce zdarzenia, mężczyzna doznał kolejnego ataku padaczki. Tym razem jednak policjant był już na miejscu i właściwie stabilizował ciało chorego, czuwając nad jego bezpieczeństwem.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji żorskiego policjanta, poszkodowany mężczyzna otrzymał odpowiednią pomoc medyczną na czas. To zdarzenie przypomina o tym, jak ważne jest, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy.

Komentarze

Dodaj komentarz