Challenge Wratislavia - największy międzynarodowy turniej dla dzieci do lat 15 rozgrywany w Polsce - odbył się we Wrocławiu w dniach od 16 do 20 marca w hali sportowo-widowiskowej ORBITA. Uczestnicy z całego świata rywalizowali w turnieju, który zakończył się sukcesem jednego z najmłodszych szermierzy Piasta Gliwice - Tytusa Kurowskiego, który zajął trzecie miejsce na podium w najmłodszej kategorii wiekowej - U11. W każdej kategorii startowało co najmniej 100 zawodników lub zawodniczek.

Wśród chłopców żaden z zawodników reprezentujących gliwickie kluby nie znalazł się w finałowej ósemce, ale Alexandrze Kowalskiej udało się to osiągnąć. Zawodniczka Piasta Gliwice zajęła 8. miejsce w kategorii U11 spośród 84 startujących zawodniczek, co było dla niej życiowym sukcesem. Amelia Szczepaniak zakończyła turniej na 9. miejscu. Reprezentacja Piasta osiągnęła także 13. lokatę w kategorii U15, dzięki Marysi Szczurowskiej.

Sukcesy gliwickich szermierzy i szpadzistek nie kończą się na Challenge Wratislavia. W weekend 18-19 marca odbył się 3. Puchar Polski seniorów w szpadzie, będący Memoriałem prof. Zbigniewa Czajkowskiego - wybitnego trenera szermierki i wykładowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Podczas turnieju w Katowicach 19-letnia Emilia Korkus, podopieczna Piotra Markiewicza, zajęła 6. miejsce, a niedawno zdobyła także 6. lokatę w Pucharze Świata w Stambule, gdzie była najlepsza spośród polskich zawodniczek. Dwaj szpadziści-juniorzy Piasta Gliwice, wychowankowie Macieja Chudzikiewicza - Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski - awansowali do finałowej ósemki i zajęli odpowiednio 6. i 8. miejsce. Damian Michalak, medalista mistrzostw Polski i Europy, zakończył zawody na 11. miejscu.