fot. KMP Rybnik
fot. KMP Rybnik

W środę, rybniccy policjanci przeprowadzili na terenie miasta i powiatu rybnickiego akcję o nazwie „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Głównym celem działań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz kontrolowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Akcja NURD była skoncentrowana na monitorowaniu zachowań kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale również sprawdzaniu, czy sami piesi i rowerzyści przestrzegali obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od wielu czynników, a w niektórych przypadkach, jak przechodzenie przez jezdnię, muszą współistnieć z ruchem pojazdów.

Podczas trwania akcji, od wczesnych godzin porannych, w działaniach uczestniczyło 26 policjantów z rybnickiego wydziału ruchu drogowego. W wyniku przeprowadzonej kontroli, stróże prawa ujawnili 95 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi wobec pieszych. W 11 przypadkach policjanci interweniowali w związku z wykroczeniami popełnionymi przez pieszych.

Głównym celem akcji NURD było dyscyplinowanie zarówno kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, w celu poprawy wzajemnych relacji i bezpieczeństwa. 

2

Komentarze

  • Obywatelka24 24 marca 2023 01:07Powinno być na odwrót - widziałam kilka przypadków totalnej ignorancji przepisów przez pieszych (nos w komórce, wejście niemalże na maskę czy czerwone światło) - a pislicja doczepiała się do kierowców...
  • Kuba 24 marca 2023 00:43Szkoda,ciekawe by byl gdyby szanowna policja podala ile kasy z mandatow za te wykroczenia uzyskala.

Dodaj komentarz