Paweł Wengerski / TS ROW

Piłkarki z Rybnika cały czas liczą się w walce o awans do I ligi. Jak do tej pory rybniczanki rozegrały wiosną jeden mecz, remisując z liderem z Wrocławia. W ostatnią sobotę kibice TS ROW liczyli na zwycięstwo. Rywalem rybnickiego zespołu był Dąb Zabierzów Bocheński. W pierwszym starciu tych ekip górą były rybniczanki, które zwyciężyły 6:2. – Wierzę w tę drużynę i jestem przekonana, że w każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo – mówiła jeszcze przed meczem Maja Stopka.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla miejscowych. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisała się Agata Sobkowicz. Ta sama piłkarka, w pierwszej połowie, trafiła jeszcze dwa razy. W 15. minucie trafienie zaliczyła także Stopka i obie ekipy schodziły na przerwę przy prowadzeniu TS ROW-u 4:0.
Po zmianie stron niewiele się na boisku zmieniło. Nadal dominowały rybniczanki, co przełożyło się na trzy kolejne bramki. Do siatki trafiły Julia Krzyżok, Stopka a jedno trafienie było samobójcze. Ostatecznie rybniczanki mogły się cieszyć z efektownej wygranej 7:0. Obecnie TS ROW jest na 4. miejscu w ligowej tabeli, ale ma jeden mecz zaległy.
W niedzielę, 2 kwietnia rybniczanki ponownie wyjdą na ligowe boisko. Tym razem w Lublinie zagrają z tamtejszą Unią i patrząc na ligowa tabelę, będą faworytkami tego starcia. Na jesień TS ROW rozbił Unitki aż 7:0.

TS ROW Rybnik – Dąb Zabierzów Bocheński 7:0 (4:0)
Bramki: Agata Sobkowicz (5., 24., 31.), Maja Stopka (15., 46.), Barbara Piecha (80. s), Julia Krzyżok (88.)
TS ROW: Zuzanna Latuszek, Jessica Pluta, Edyta Botor, Pamela Drożdż, Ailin Franzante, Marlena Jaszyk, Magdalena Łuczak (64. Blanka Cyganek), Julia Krzyżok, Agata Sobkowicz (56. Katarzyna Jasińska), Maja Stopka (64. Sabina Nowosielska), Petra Zdechovanova (64. Wiktoria Sobczyk)

II liga kobiet, grupa: południowa