Dominik Gajda

Koszykarze z Rybnika zanotowali serię jedenastu zwycięstw z rzędu, pokonując w środę 22 marca Iskrę z Częstochowy 92:80. O dwunastą wygraną było niesłychanie trudno. Do Rybnika przyjechał bowiem lider z Katowic, który do tej pory rozegrał na drugoligowych parkietach 28 meczów i wszystkie wygrał. podopieczni Jakuba Krakowczyka chcieli jednak sprawić niespodziankę. Spotkanie rozgrywane w rybnickim „ekonomiku” było dość wyrównane, ale to goście cieszyli się ostatecznie z wygranej 80:72. – W pierwszych minutach graliśmy zbyt bojaźliwie, chyba przestraszyliśmy się ich bilansu i faktu, że są liderami. Przegrywaliśmy 0:9, a cały mecz przegraliśmy różnicą 8 pkt, ten początek miał więc znaczenie. W drugiej połowie wygraliśmy obie kwarty, za co drużynie należy się szacunek. To był fajny test przed zbliżającymi się play offami. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz. Nie boimy się nikogo. Zobaczymy, z kim zagramy w decydujących spotkaniach i co z tego wyniknie – powiedział po mecz z Katowicami Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u.
 W ostatnim meczu fazy zasadniczej rybniczanie zagrają na wyjeździe z KS Cracovią 1906 Yabimo (2.04 godz. 18.00).

MKKS Rybnik – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 72:80 (16:26, 22:26, 14:12, 20:16)