Dominik Gajda

Siatkarze z Rybnika są coraz bliżej zrealizowania celu, jakim będzie utrzymanie się wśród drugoligowców. Podopieczni Wojciecha Kasperskiego w ostatnich tygodniach regularnie punktują i pną się w ligowej tabeli. W ostatnia sobotę zmierzyli się na swoim parkiecie z MOSiR-em Jasło. Ewentualne zwycięstwo zwieńczyłoby bardzo udany początek 2023 roku rybnickich siatkarzy.
Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy wygrali inauguracyjną partię do 19. Druga padła łupem rybniczan i kibice liczyli, że Volley powalczy o komplet punktów. Stało się inaczej. To siatkarze z Jasła wygrali dwa kolejne sety i cały mecz 3:1. Ta porażka spowodowała, że rybniczanie nadal nie mogą być pewni utrzymania w II lidze.
W sobotę, 1 kwietnia podopiecznie Wojciecha Kasperskiego zagrają w Jastrzębiu z Akademią Talentów, która również bije się o drugoligowy byt.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Wojciech Kasperski, trener Volleya

Ten mecz był do wygrania, natomiast rywal zaprezentował się bardzo solidnie. W II secie zagraliśmy koncertowo i wydawało się, że wracamy na odpowiednie tory. Niestety, tak się nie stało, nie potrafiliśmy złapać rytmu. Mieliśmy spory problem z atakiem, za dużo było błędów. Skupiamy się już na meczu z Akademią Talentów, postaramy się tam zagrać lepiej. Ostatni mecz w sezonie rozegramy u siebie. Fajnie byłoby gdyby on nie decydował, czy zostaniemy w lidze czy nie. Kluczowe więc będzie starcie w Jastrzębiu.

Volley Rybnik – MKS MOSiR Jasło 1:3 (19:25, 25:14, 18:25, 20:25)
AT Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:15, 25:20, 26:24)

1. MCKiS Jaworzno    20    54    58:13
2. KS Hutnik Kraków    20    46    52:24
3. MKS Andrychów    20    45    50:27
4. Krosno Glass        20    39    46:30
5. Extrans Sędziszów    20    34    40:36
6. MOSiR Jasło    20    26    34:39