Materiał partnera
Materiał partnera

Praca na stojąco – jak wpływa na zdrowie pleców?

Praca na stojąco, choć może być postrzegana jako nowa moda, ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie organizmu. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej przed ekranem monitora prowadzi do bólu kręgosłupa i mięśni, powoduje zmęczenie, czego skutkiem jest spadek wydajności, a często również przybieranie masy ciała.

Siedzenie nie jest naturalną pozycją, dlatego rozprostowanie nóg w czasie pracy usprawnia funkcjonowanie organizmu i pomaga zminimalizować negatywne skutki przebywania w tym samym miejscu przez dłuższy czas. W efekcie następuje poprawa krążenia, mięśnie wzmacniają się, a organizm jest lepiej dotleniony, dzięki czemu możesz skoncentrować się na wykonaniu swoich obowiązków i przystąpić do nich z większą energią. Jak zacząć pracować na stojąco?

Biurko elektryczne
Materiał partnera / Biurko elektryczne

Jakie biurko jest odpowiednie do pracy na stojąco?

Do pracy na stojąco przede wszystkim potrzebne jest odpowiednie biurko – najlepiej z regulacją wysokości. Takie modele umożliwiają szybką zmianę ustawień wysokości blatu, dzięki czemu w trakcie pracy możesz płynnie przejść z pozycji siedzącej do stania. Poza regulacją wysokości znaczenie ma również mechanizm, który odpowiada za pracę mebla. Na rynku możesz spotkać biurka elektryczne oraz z ręczną regulacją wysokości.

Biurko elektryczne: https://www.motiondesk.pl/produkty/Biurka-elektrycznie-regulowane-c46569413 jest wyposażone w specjalny silnik (lub dwa – w zależności od modelu), który podnosi blat na optymalną wysokość w ciągu kilku sekund. W modelach regulowanych ręcznie proces ten trwa trochę dłużej, ale nie wpływa to na możliwość przystąpienia do pracy na stojąco i jej efekty.

Jak wybrać biurko ergonomiczne do pracy?

Biurko ergonomiczne poza regulacją wysokości powinno być dopasowane do Twoich potrzeb. Oznacza to, że znaczenie mają również: wielkość blatu, która umożliwi Ci komfortowe rozłożenie sprzętu oraz wymiary mebla. Jeśli w Twoim gabinecie nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni lub chcesz w całości wypełnić puste miejsce, pomyśl o spersonalizowaniu swojego modelu. Biurka na zamówienie https://www.motiondesk.pl/zaprojektuj-biurko powstają na podstawie samodzielnie wykonanego projektu, dzięki czemu od początku procesu realizacji aż po jego koniec masz wpływ na końcowy wygląd i dostępne funkcjonalności elementu wyposażenia.

Czy warto kupić biurko z regulacją wysokości?

Biurko regulowane do pracy z domu to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci zadbać o zdrowie kręgosłupa. Możesz samodzielnie ustalać czas, jaki spędzisz w pozycji stojącej i w każdej chwili ponownie wrócić do siedzenia. Regularna praktyka korzystnie wpłynie na zdrowie całego organizmu i pozwoli Ci cieszyć się niekończącymi się pokładami energii. Warto wspomnieć również, że biurka z regulacją wysokości od producenta Motiondesk to modele premium wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ich zakup stanowi gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez wiele lat.

Komentarze

Dodaj komentarz