Dominik Gajda

Koszykarze z Rybnika sezon zasadniczy na drugoligowych parkietach zakończyli na miejscu 5., co trzeba uznać za wynik bardzo dobry. Kadra Jakuba Krakowczyka to praktycznie sami wychowankowie MKKS-u, co świadczy o znakomitej pracy z młodzieżą. Rybniczanie w nagrodę awansowali do play off, gdzie trafili na OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów. W pierwszy meczu, rozgranym w rybnickim „ekonomiku”, rzeszowianie udowodnili, że są gotowi do walki o I ligę i rozbili młodzież z Rybnika 89:55. Już wtedy było wiadomo, że awans do kolejnej rundy play off jest praktycznie rozstrzygnięty.
Potwierdziła to także kwart nr 1 meczu rewanżowego, który został rozegrany w środę, 12 kwietnia. Rzeszowianie pierwsze 10 minut wygrali 28:8 i postawili kropę nad „i” w dwumeczu z MKKS-em. Kolejne kwarty były bardziej wyrównane, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 110:74 i awansu do kolejnej fazy zmagań.
Rybniczanom pozostaje przeanalizowanie udanego sezonu 2022/23, a potem rozpoczęcie przygotowań do kolejnej kampanii.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Cel jakim był awans do play off został zrealizowany z nawiązką.  5. miejsce w lidze to naprawdę dobrze wygląda i jest dobrą pozycją wyjściową na przyszłe rozgrywki. Każdy z chłopaków indywidualnie zrobił olbrzymi postęp. Wielką pracę wykonał trener przygotowania motorycznego Jacek Warachim.  Runda rewanżowa z bilansem 13:2 i cały sezon 21:9 to liczby godne uwagi.  Niestety, mieliśmy w zespole dwie  poważne kontuzje: operacja kolana Jana Czornego i operacja kciuka w lewej dłoni Kacpra Wydry. Cele na przyszłość to z pewnością być lepszymi niż w tym sezonie. W sferze marzeń z pewnością jest awans do pierwszej ligi.

OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów – MKKS Rybnik 110:74 (28:8, 24:20, 32:22, 26:24)