UG Świerklany
UG Świerklany

Dnia 17 kwietnia, Świerklany stały się miejscem międzynarodowego spotkania młodzieży. Ponad 20 uczniów z Polski i Niemiec, reprezentujących szkołę podstawową z Jankowic oraz przyjacielską placówkę z Getyngi, odwiedziło Urząd Gminy Świerklany, uczestnicząc w kolejnej odsłonie cyklicznej wymiany szkolnej.

Delegację młodzieży wspierała dyrektor SP Jankowice, Danuta Kaszyca, nauczycielka języka niemieckiego i inicjatorka wymiany, Kinga Szaboń, oraz opiekun uczniów ze szkoły w Getyndze. W ramach spotkania, Kamil Gąsior, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, przybliżył działalność gminy oraz jej oświatowe instytucje.

Jest to już jedenasta edycja współpracy szkół. Jak podkreśliła Kinga Szaboń, pandemia wpłynęła na zawieszenie niektórych inicjatyw, jednak uczniowie utrzymywali kontakt za pomocą e-maili, dzieląc się informacjami o swoich projektach i planach, w nadziei na nieodległe spotkanie.

Wizyta niemieckich uczniów w Polsce obfituje w liczne atrakcje. Oprócz nauki, młodzież spędza czas ze swoimi polskimi rówieśnikami na wycieczkach i różnorodnych formach integracji. Na pewno będziemy świadkami kolejnych owocnych spotkań międzynarodowej młodzieży, które wpłyną na wzrost zrozumienia i przyjaźni między naszymi krajami.

Komentarze

Dodaj komentarz