Po bardzo cennym zwycięstwie nad MKS-em Lędziny, piłkarze z Rybnika pojechali szukać kolejnych ligowych punktów do Turzy Śląskiej, gdzie mieli zaplanowany mecz z liderem czwartoligowej tabeli, miejscową Unią.
Dość niespodziewanie pierwsi inicjatywę na boisku przejęli rybniczanie, którzy grali mądrze i stwarzali sobie sytuację do otwarcia wyniku. Jedną z nich wykorzystał Krakowczyk i ROW prowadził 1:0. Szybko do wyrównania doprowadził co prawda Gałecki, ale jeszcze przed przerwą drugi raz na listę strzelców wpisał się Krakowczyk i obie ekipy na przerwę schodziły przy zasłużonym prowadzeniu rybniczan 2:1.
Po zmianie stron mecz się wyrównał, z każdą minutą widać było ubytek sił wśród podopiecznych Jóźwiaka, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, doprowadzając do remisu 2:2. Taki też rezultatem zakończyło się to spotkanie, co dla młodych rybnickich piłkarzy powinno być wskazówką, że w tej lidze mogą walczyć jak równy z równym z każdym przeciwnikiem.
W sobotę, 29 kwietnia rybniczanie zagrają w Czechowicach-Dziedzicach, a Unia podejmie na swoim boisku MKS Lędziny.

Dawid Jóźwiak, trener ROW-u

Wywozimy z Turzy bardzo cenny punkt. Z drugiej strony żal straconych dwóch, bo mieliśmy swoje sytuacje, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Cieszy, że w każdym meczu stwarzamy mnóstwo sytuacji, które coraz częściej zamieniamy na bramki. W dwóch meczach zdobyliśmy cztery punkty, z boska schodziliśmy niepokonani, oby trwało to jak najdłużej, bo możemy cieszyć się ze wsparcia kibiców na każdym meczu i oni zasługują na ROW, który meczy nie przegrywa.

Unia Turza Śląska – ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:2)
: Michał Gałecki (31.), Aleksander Barteczko (75.) – Łukasz Krakowczyk  (28., 40.)
Unia: Marcin Musioł, Szymon Jary, Wojciech Orzeł (65. Arkadiusz Woś), Michał Mazur, Paweł Staniczek, Killian Benvindo (66. Patryk Dudziński), Mateusz Danieluk (46. Kamil Kucharski), Michał Gałecki (60. Dawid Pawlusiński), Oskar Wala, Sławomir Musiolik, Wojciech Wenglorz (46. Aleksander Barteczko)
ROW: Kamil Korczak, Szymon Balcer, Jacek Hadam, Jan Janik, Kasjan Szewieczek, Oskar Skrzyniarz (58. Olaf Sobik), Szymon Kuzior, Mateusz Cywka (82. Salvador Pryka), Konrad Warmiński, Łukasz Krakowczyk, Wiktor Piejak (72. Paweł Mandrysz)